ВІДКРИТИЙ ЛИСТ МУЗЕЙНОЇ ТА ПАМ’ЯТКООХОРОННОЇ СПІЛЬНОТИ УКРАЇНИ

09 травня 2019 23:04 |



Голові Верховної Ради України
п. ПАРУБІЮ А.В.

Голові фракції партії "Блок Петра Порошенка" 
п. ГЕРАСИМОВУ А.В.

Голові фракції Політичної партії "Народний фронт"
п. БУРБАКУ М.Ю.

Голові фракції Політичної партії "Опозиційний блок" 
п. НОВИНСЬКОМУ В.В.

Голові фракції Політичної партії "Об'єднання "Самопоміч" 
п. БЕРЕЗЮКУ О.Р.

Голові фракції Радикальної партії Олега Ляшка
п. ЛЯШКУ О.В.

Голові фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" 
п. ТИМОШЕНКО Ю.В.

Голові депутатської групи "Воля народу" 
п. МОСКАЛЕНКУ Я.М.

Співголовам депутатської групи "Партія "Відродження"
п. ХОМУТИННІКУ В.Ю.
п. БОНДАРЮ В.В.


Шановний Андрію Володимировичу!

Шановні керівники парламентських фракцій і груп!

З нагоди Міжнародного дня музеїв, який відзначається 18 травня у всьому світі, і в Україні також, хочемо звернути вашу увагу на прикре непорозуміння, що триває вже понад рік і вимагає вашої негайної реакції.

18 квітня 2018 р. у стінах Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні». Музейна та пам’яткоохоронна спільноти України з великим оптимізмом сприйняли сам факт проведення таких слухань.

Адже з парламентської трибуни були озвучені найболючіші проблеми сфери збереження культурного надбання українського народу, які, на жаль, дуже часто не отримують належної суспільної уваги.

За підсумками слухань, відповідно до Регламенту Верховної Ради України, народними депутатами за участі представників фахових спільнот були розроблені змістовні Рекомендації, які повинні були стати «дорожньою картою» для самого Парламенту, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Зазначені Рекомендації є комплексними і торкаються широкого спектру питань: від захисту археологічної спадщини – до реставрації музейних предметів, від боротьби з незаконним обігом культурних цінностей – до розвитку міжнародних контактів і популяризації української історії, від законодавчого забезпечення охорони пам’яток – до захисту культурного надбання в анексованому Російською Федерацією Криму і на окупованій частині Донбасу. Серед найбільш актуальних моментів – забезпечення розвитку пам’яткоохоронної сфери та музейної справи в умовах децентралізації.

На жаль, з незрозумілих причин ці Рекомендації досі не затверджені Парламентом!

Проект відповідної Постанови ВРУ сімнадцять (!) разів включався до порядку денного, але жодного (!) разу не розглядався. Як це розуміти? Невже український Парламент, єдиний законодавчий орган, викреслив культурну спадщину і музеї з переліку пріоритетів країни?

На наше переконання, затвердження Рекомендацій парламентських слухань має стати нагодою для об’єднання народних обранців. Адже в тексті немає жодного слова, яке б могло стати приводом для політичних розбіжностей. Єдина мета цього документу – забезпечити збереження, вивчення і популяризацію культурного надбання України, що в інтересах всього українського народу.

У зв’язку з цим просимо вас:

1) включити Проект Постанови № 8426 від 04.06.2018 «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні") до порядку денного ВРУ та

2) прийняти цю Постанову на найближчому пленарному тижні 13-17 травня.

Це буде найкращим подарунком і привітанням до Міжнародного дня музеїв з боку українського Парламенту.

 

6 травня 2019 р.

Оригінал тексту звернення розміщено за адресою: https://www.facebook.com/ucrms/posts/2374828805913724

 

Підтримали:

Керівники галузевих асоціацій

  1. Роман Чмелик, директор Львівського історичного музею, доктор історичних наук, в.о. Президента Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв
  2. Владислав Піоро, голова правління Українського центру розвитку музейної справи
  3. Яків Гершкович, д.і.н., голова правління Спілки археологів України

 

Керівники установ національного рівня

  1. Віктор Чабай, директор Інституту археології НАН України, член-кореспондент НАН України, д.і.н.
  2. Олена Титова, директор Центру пам’яткознавства НАНУ та УТОПІК, к.і.н.
  3. Світлана Стрєльнікова, генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України
  4. Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України, виконавчий секретар Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв
  5. Наталя Писаревська, директор Державного політехнічного музею України
  6. Неля Куковальська, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська», заслужений працівник культури України, дійсний член Української Академії Архітектури, член Національної комісії ЮНЕСКО
  7. Максим Остапенко, генеральний директор Національного заповідника "Хортиця", кандидат історичних наук, член виконкому Запорізької міської ради
  8. Галина Сорока, генеральний директор Національного музею літератури України, та Колектив музею
  9. Ярослава Ткачук, генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського
  10. Олеся Островська-Люта, генеральний директор "Мистецького арсеналу"
  11. Катерина Чуєва, генеральний директор Національного музею мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенків (м. Київ), член Президії Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв
  12. Юрій Вакуленко, генеральний директор Національного музею «Київська картинна галерея», заслужений працівник культури України
  13. Людмила Строкова, генеральний директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва, заслужений працівник культури України
  14. Ігор Пошивайло, директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності
  15. Богдан Тихолоз, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка
  16. Руслан Забілий, генеральний директор Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" (м. Львів)
  17. Богдан Біляшівський, генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили"
  18. Олександр Міхно, директор Педагогічного музею України, к. пед. н.
  19. Юлія Кобас, директор Державного музею іграшки (м. Київ)
  20. Марія Савчук, головний зберігач Національного музею історії України
  21. Юлія Шиленко, головний зберігач Національного музею Тараса Шевченка

 

Музейники, пам’яткоохоронці, реставратори, археологи, історики, куратори, мистецтвознавці, журналісти, громадські діячі

 

Вінницька область

  1. Юлія Васюк-Аль-Хадіді, фольклорист, колекціонер, викладач Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Леонтовича, член ГО "Етномайстерня Коло" (м. Вінниця)
  2. Катерина Висоцька, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею
  3. Олена Гордієнко, старший науковий співробітник Вінницького обласного краєзнавчого музею
  4. Михайло Потупчик, завідуючий сектором охорони культурної спадщини Вінницької облдержадміністрації, дійсний член ІКОМОС
  5. Сергій Рибачук, директор Комунального закладу "Музей Хліба с. Білопілля" (Козятинський район)
  6. Михайло Чорний, живописець, народний художник України, лауреат Меморіалу А. Куїнджі та премії Т. Яблонської
  7. Лариса Ющенко, науковий співробітник Бершадського районного краєзнавчого музею

 

Волинська область

  1. Олена Бірюліна, завідувач Музею історії Луцького братства, відділу Волинського краєзнавчого музею (м. Луцьк)
  2. Степан Войчик, в.о. директора Ківерцівського краєзнавчого музею
  3. Тетяна Єлісєєва, завідувач Музею волинської ікони, заслужений працівник культури України. І Колектив Музею!
  4. Ірина Костюк, директор Нововолинського історичного музею
  5. Петро Хомич, директор Маневицького краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України
  6. Світлана Чибирак, канд.іст.наук, доцент кафедри документознавства і музейної справи СНУ імені Лесі Українки

 

Дніпропетровська область

  1. Наталія Буланова, директор Музею історії міста Кам’янське
  2. Олена Годенко-Наконечна, канд. мистецтвознавства, професор кафедри філософії НТУ «Дніпровська політехніка»
  3. Олена Кобзар, директор КЗК "Міський історичний музей" (м.Жовті Води)
  4. Яна Тимошенко, завідувачка Меморіального будинку-музею академіка Д. І. Яворницького (м. Дніпро)
  5. Тетяна Шапаренко, директорка Дніпропетровського художнього музею

 

Донецька область

  1. Юрій Коваль, ст.н.с. Донецького обласного краєзнавчого музею
  2. Андрій Марусов, директор громадської організації "Архі-Місто" (м. Маріуполь)
  3. Олена Смирнова, директор Бахмутського краєзнавчого музею
  4. Катерина Філонова, В.о. генерального директора Донецького обласного краєзнавчого музею

 

Житомирська область

  1. Олександр Борознюк, науковий співробітник Літературно-меморіального музею-садиби родини Рильських в с. Романівка (Попільнянський район)
  2. Віталій Єремєєв, директор Житомирського літературного музею
  3. Микола Весельський, директор Житомирського обласного краєзнавчого музею
  4. Юлия Каплун, заступник директора з наукової роботи Житомирського обласного краєзнавчого музею
  5. Неоніла Кучеренко, керівник сектору охорони культурної спадщини управління культури та туризму Житомирської ОДА
  6. Тетяна Парфентієва, начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА
  7. Ярослав Хитрий, директор Кмитівського музею образотворчого мистецтва ім Йосипа Буханчука

 

Закарпатська область

  1. Вікторія Буря, науковий працівник Виноградівського районного історичного музею
  2. Ліна Дегтярьова, голова ГО "Ужгородський модернізм", членкиня консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Закарпатській облдержадміністрації
  3. Володимир Мойжес, к.і.н., директор археологічного музею ім. проф. Е.Балагурі ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

 

Запорізька область

  1. Денис Васильєв, директор Музею історії музичних інструментів "БарабанЗА" (м. Запоріжжя)
  2. Лєйла Ібрагімова, директор Мелітопольського міського краєзнавчого музею
  3. Галина Мириленко, головний зберiгач фондiв Бердянського художнього музею iм. I. Бродського
  4. Михайло Мордовськой, директор Запорізького обласного краєзнавчого музею
  5. Людмила Ноздріна, директор Бердянського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України.

 

Івано-Франківська область

  1. Галина Беднарчик, заступник директора Івано-Франківського краєзнавчого музею
  2. Катерина Каркадим, завідувачка науково-експозиційного та виставкового відділу Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського
  3. Галина Кутащук, науковий співробітник Івано-Франківського краєзнавчого музею
  4. Валерій Твердохліб, завідувач відділу реставрації Івано-Франківського краєзнавчого музею
  5. Богдана Фаштрига, завідувач Музею етнографії та екології Карпатського краю, філіал НМНМГП ім. Й. Кобринського
  6. Оксана Ясінська, завідувач Музею писанкового розпису - філії Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського (м. Коломия)

 

м. Київ

  1. Ольга Баркова, к.т.н., фахівець з ІКТ та оцифровки в секторі Спадщини, лідер руху Цифрова Євроінтеграція, член "Europeana Network Association"
  2. Світлана Біленкова, кандидат мистецтвознавства, доцентка Київського національного університету будівництва і архітектури, дійсний член УНК ІКОМОС
  3. Тимур Бобровський, старший науковий співробітник Національного заповідника "Софія Київська", кандидат історичних наук
  4. Олена Вандюк, архітектор, науковий співробітник Українського Державного інституту культурної спадщини (УДІКС), дійсний член ІКОМОС
  5. Леся Гасиджак, к.і.н., шеф-редактор порталу «Музейний простір» (www.prostir.museum)
  6. Ірина Голубева, к.і.н, старший науковий співробітник ДП "НДЦ "ОАСУ" Інституту археології НАН України
  7. Тетяна Грущенко, історик мистецтва, музеєзнавець, куратор, науковий співробітник ІК НАМ України
  8. Людмила Губіанурі, директор Літературно-меморіального музею М.А.Булгакова
  9. Павло Гудімов, куратор, засновник арт-центру "Я Галерея"
  10. Стефанія Демчук, к.і.н., асистент кафедри історії мистецтв КНУ імені Тараса Шевченка, засновниця «Symbolon. Центр середньовічних та ранньомодерних студій»
  11. Наталія Дзюбенко, к.б.н., завідувач відділу Прикладної музеології Державного природознавчого музею НАН України
  12. Всеволод Івакін, к.і.н., завідувач відділу археології Києва ІА НАНУ
  13. Тетяна Калита, галеристка, засновниця галереї «КалитаАртКлуб», генеральний директор ГО «Міжнародний інститут культурної дипломатії»
  14. Олена Кухарська, завідуюча сектором краєзнавства, керівник гуртка археології Київського палацу дітей та юнацтва
  15. Максим Левада, археолог, радник Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності
  16. Ірина Марголіна, к.і.н., зав. сектору науково-дослідного відділу "Інститут "Свята Софія" Національного заповідника "Софія Київська", заслужений працівник культури України
  17. Василь Марущинець, керівник Музею історії української дипломатичної служби МЗС України (у 2010-2016 рр.)
  18. Iрина Мелешкiна, заступниця директора з наукової роботи Музею театрального, музичного та кiномистецтва України
  19. Ольга Мельник, керівник відділу музейної справи НКММК «Мистецький арсенал», засл.працівник культури України
  20. Віталій Окатенко, мнс ДП "НДЦ" Охоронна археологічна служба України" ІА НАНУ, член ВГО "Спілка археологів України"
  21. Анатолій Остапчук, художник-реставратор монументального живопису вищої кваліфікаційної категорiї, завiдувач науково-реставраційної майстернi Нацiонального заповiдника "Софiя Київська", заслужений художник України, дiйсний член IКОМОС
  22. Віра Павлова, провідний науковий співробітник ДІАЗ "Стародавній Київ"
  23. Богдан Патриляк, заступник генерального директора Національного музею історії України з наукової та фондової роботи, кандидат історичних наук
  24. Наталія Пирогова, гід, член Ліги екскурсоводів Києва, співзасновник ГО «Гільдія гідів»
  25. Наталія Писаренко, в.о. директора Музею історії Десятинної церкви
  26. Оксана Підсуха,. директор Музею української діаспори
  27. Тетяна Полюхович, зберігач фондів Педагогічного музею України
  28. Ганна Рудик, к.ф.н., заступниця гендиректора з науково-освітньої роботи та комунікації, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
  29. Ольга Рутковська, мистецтвознавець, дійсний член ІКОМОС, член Головної ради УТОПІК
  30. Олена Салата, голова ГО Культурна Асамблея, експерт РПР
  31. Аліса Семенова, молодший науковий співробітник Інституту археології НАН України
  32. Наталія Терехова, директор Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького
  33. Тетяна Філевська, арт-менеджерка, кураторка, культурна активістка та дослідниця українського мистецтва ХХ ст., Креативна директорка Українського інституту
  34. Борис Черкас, д.і.н., провідний науковий співробітник Інституту історії України НАНУ
  35. Тетяна Шептицька, заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили"
  36. Оксана Юркова, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук

 

Київська область

  1. Віталій Гедз, директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею, адміністратор Всеукраїнської кампанії "Пам'ять Нації", кандидат історичних наук
  2. Алла Єрмолова, головний зберігач фондів Бориспільського державного історичного музею
  3. Антоніна Молоткова, науковий співробітник КЗ КОР "Київський обласний археологічний музей" (с. Трипілля)
  4. Дмитро Тетеря, завідувач науково-дослідного відділу археології Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав"
  5. Мілена Чорна, мистецтвознавець, провідний аналітик Українського фонду культури

 

Кіровоградська область

  1. Надія Лісняк, начальник відділу з охорони культурної спадщини управління містобудування та архітектури міської ради м. Кропивницький, голова ради Кіровоградської обласної організації УТОПІК
  2. Олександр Сікорський, технічний працівник Кіровоградського обласного художнього музею, президент ГО "Спілка польських журналістів ім.Кароля Шимановського"
  3. Тетяна Ткаченко, директор Кіровоградського обласного художнього музею (м. Кропивницький), віце-президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв

 

Луганська область

  1. Ольга Мельник, директор КЗ "Новопсковський краєзнавчий музей"
  2. Олеся Милованова, директор Луганського обласного краєзнавчого музею (м. Старобільськ)

 

Львівська область

  1. Команда проекту "Re_HERIT : Спільна відповідальність за спільну спадщину"
  2. Мирослава Білецька-Зварич, художник-реставратор станкового живопису, завідувач науково-дослідного реставраційного відділу у Львівській філії ННДРЦУ
  3. Зоряна Білик, заступник директора з музейного розвитку Львівського музею історії релігії
  4. Руслана Бубряк, завідувач відділу Львівського музею історії релігії
  5. Марта Волошанська, завідувачка науково-освітнього відділу Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка
  6. Леся Гарасим - заступник директора Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького
  7. Алла Гладун, директор Музею "Дрогобиччина"
  8. Володимир Гриновець, завідувач Музею стоматології ЛНМУ ім.Данила Галицького
  9. Олеся Дацко, доцент кафедри менеджменту мистецтва ЛНАМ, член гром.ради при Львівській ОДА
  10. Роман Зілінко, завідуючий відділом Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького
  11. Богдан Зятик, іконописець, мистецтвознавець, викладач кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв
  12. Марія Кравченко, завідувачка Музею історії електрифікації Львівщини
  13. Марія Магунь, директор Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові
  14. Зеновій Мазурик, музеолог, викладач кафедри культурології Українського католицького університету
  15. Орест Малиць, директор Львівського музею історії релігії
  16. Наталія Матлашенко, зав.відділом Львівського музею історії релігії
  17. Ірина Мельник, художник-реставратор вищої кваліфікаційної категорії науково-реставраційного відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького
  18. Андрій Почеква, художник-реставратор станкового та монументального живопису, викладач КЗ ЛОР "ЛКДУМ ім. І. Труша", голова реставраційної ради коледжу
  19. Андрій Салюк, Голова ради Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам‘яток історії та культури
  20. Руслан Сірий, головний зберігач Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького
  21. Василь Стрільчук, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею
  22. Ігор Тимець, директор Історико-краєзнавчого музею м. Вінники (Львівська область), голова правління ГО «Західноукраїнська спілка музеїв»
  23. Мирослава Хімка, художник-реставратор вищої кваліфікаційної категорії науково-реставраційного відділу Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького
  24. Наталія Шарова, завідуюча реставраційною майстернею олійного малярства Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, художник-реставратор вищої кваліфікаційної категорії станкового живопису

 

Миколаївська область

  1. Раїса Коломієць, методист з музейної справи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
  2. Олег Требух, директор Комунальної установи "Баштанський краєзнавчий музей"

 

Одеська область

  1. Інна Білоус, співзасновник Благодійного Фонду «Друзі Музею» (м. Одеса)
  2. Олександра Ковальчук, заступниця директора за розвитку, Одеський художній музей
  3. Світлана Остапова, директор Одеського Муніципального музею особистих колекцій ім.О.В.Блещунова, голова правління БФ "Музеум", віце-президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв
  4. Олена Павлова, виконавчий директор ГО «Всесвітній клуб одеситів», член виконкому Одеської міськради
  5. Валентина Панкова, завідувач музею С. Олійника (філії Одеського літературного музею), заслужений працівник культури
  6. Ілля Поляков, художник-реставратор станкового живопису, завідувач науково-дослідного реставраційного відділу в одеській філії ННДРЦУ
  7. Ігор Пороник, в.о.директора Одеського музею західного і східного мистецтва
  8. Олександр Ройтбурд, директор Одеського художнього музею
  9. Ян Тигипко, в.о. директора комунальної установи "Одеський музей морського флоту"
  10. Зоя Шинчук, заступник директора з наукової роботи Одеського муніципального музею особистих колекцій ім. О.В.Блещунова

 

Полтавська область

  1. Світлана Бочарова заступник директора з наукової роботи Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка
  2. Віктор Верещака, директор Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького
  3. Людмила Вітенко, науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка
  4. Наталія Кондратенко, завідувач сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського
  5. Ольга Курчакова, директор Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, заслужений працівник культури України
  6. Наукові співробітники Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка: Світлана Борисенко, Марина Герасименко, Вікторія Гуржій, Наталія Дмитренко, Назар Майструк, Марина Салюк (м. Полтава)
  7. Валентин Старостін, історик
  8. Борис Тристанов, автор сайту "Історія Полтави"

 

Рівненська область

  1. Ніла Брухлій, директор Корецького районного історичного музею
  2. Олександр Булига, екс-директор Рівненського обласного краєзнавчого музею, музейник з 30-річним стажем
  3. Олексій Войтюк, завідувач відділу реставрації КЗ "Рівненський обласний краєзнавчий музей"
  4. Світлана Позіховська, завідувач Музею книги та друкарства Дежавного історико-культурного заповідника м. Острога, заслужений працівник культури України
  5. Тетяна Самсонюк, в. о. директора та колектив КЗ "Рівненський обласний краєзнавчий музей"
  6. Наталія Трохлюк, директор Березнівського районного краєзнавчого музею

 

Сумська область

  1. Ольга Плохута, зав.відділу фондової роботи Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького
  2. Надія Юрченко, директор Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького
  3. Ірина Яніна, ст. науковий співробітник Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького
  4. Влада Ярмак, художник-реставратор Сумського обласного художнього музею iм.Н.Онацького

 

Тернопільська область

  1. Наталія Бойко, в.о.директора Бережанського краєзнавчого музею
  2. Ольга Василишин, директор обласного Меморіального музею-садиби Леся Курбаса, заслужений працівник культури України
  3. Надія Голод, старший науковий співробітник Бережанського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України
  4. Ліля Зінчук, директор Бережанського музею книги
  5. Надія Зюбровська, директор Меморіального музею Соломії Крушельницької в с. Біла
  6. Андрій Левчук, директор Кременецького краєзнавчого музею
  7. Володимир Парацій, завідувач науково-дослідного та музейно-просвітницького відділу Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани
  8. Микола Проців, заступник з наукової роботи Бережанського краєзнавчого музею

 

Харківська область

  1. Іван Білько, старший науковий співробітник відділу пам'яток археології ОКЗ "Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини"
  2. Світлана Бучаста, директор КЗ "Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна"
  3. Юлана Вальшонок, ст. науковий співробітник, Харківський музей Голокосту
  4. Лариса Воловик, директор/засновник Харківського музею Голокосту
  5. Олександра Гендзюровська, старший науковий співробітник,відділ науково-інформаційних технологій та маркетингу, КЗ "Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова"
  6. Тетяна Гостудим, директор КЗ "Приколотнянський музей К.Ф.Ольшанського"
  7. Олена Жукова, музеолог, пам'яткознавець, директор Науково-методичного центру розвитку музеєзнавства і пам'яткознавства Харківського гуманітарного університету "Народна українська академія"
  8. Інга Задорожна в.о. директора Первомайського краєзнавчого музею
  9. Світлана Качало, м.н.с. ОКЗ "Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини"
  10. Олексій Копитько, співзасновник Українського центру розвитку музейної справи
  11. Ярослав Ліхолєтов, науковий співробітник ОКЗ "Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини". Член ВГО "Спілка археологів України"
  12. Олена Рофе-Бекетова, директор БО "Благодійний фонд "Харків з тобою", представниця ініціативної групи SaveKharkiv
  13. Алла Панченко, завідувач науково-методичного відділу КЗ "Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова"
  14. Наталія Педан, музеєзнавець, пам'яткознавець, провідний методист КЗ "Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва" (м. Харків)
  15. Тетяна Пилипчук і Колектив Харківського літературного музею
  16. Любовь Письменюк, директор КЗ "Історико-археологічний музей-заповідник "Верхній Салтів"
  17. Олександр Савчук, доцент ХНУ ім. В. Н. Каразіна, видавець
  18. Ірина Саяна, науковий співробітник Зміївського краєзнавчого музею
  19. Михайло Саяний, директор КЗ "Зміївський краєзнавчий музей", заслужений працівник культури України
  20. Наталія Швець, директор КЗ "Красноградський краєзнавчий музей ім.П.Д.Мартиновича" та 20 працівників музею.
  21. Ольга Шевченко, заступник директора з наукової роботи КЗ "Художньо-меморіальний музей І.Ю.Рєпіна"

 

Херсонська область

  1. Аліна Доценко, директор Херсонського художнього музею ім. О.О.Шовкуненко

 

Хмельницька область

  1. Ольга Венгрова, завідувач відділу маркетингу розвитку та інвестування Кам"янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
  2. Василь Горбатюк, директор Хмельницького обласного літературного музею
  3. Оксана Кононюк, директор Нетішинського міського краєзнавчого музею
  4. Антоніна Кротович, науковий співробітник Обласного літературно-меморіального музею М.Островського (м.Шепетівка)
  5. Наталія Никонова, директор Обласного літературно-меморіального музею М.Островського (м.Шепетівка)
  6. Тетяна Смолій, заступник директора КЗК "Хмельницький обласний краєзнавчий музей"
  7. Сергій Шпаковський, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, історик, пам'яткоохоронець, член НСКУ та ІСОМОС

 

Черкаська область

  1. Лариса Висоцька, науковий співробітник історичного музею Кам'янського державного історико-культурного заповідника
  2. Марина Бугеря, провідний науковий співробітник Черкаського обласного художнього музею
  3. Яніна Діденко, учений секретар Національного історико-культурного заповідника "Чигирин"
  4. Надія Кукса, завідувачка відділу "Суботівський історичний музей" Національного історико-культурного заповідника "Чигирин"
  5. Наталія Пугач, старший науковий співробітник історичного музею Кам'янського державного історико-культурного заповідника
  6. Валентина Роджа, головний зберігач фондів КЗ "Черкаський обласний краєзнавчий музей"
  7. Людмила Чорна, завідувач відділу "Історія Шевченкової могили" Шевченківського національного заповідника

 

Чернівецька область

  1. Інна Кіцул, директор Чернівецького обласного художнього музею, заслужений працівник культури України.
  2. Микола Кушнір, директор Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини

 

Чернігівська область

  1. Геннадій Дудченко, директор Ніжинського краєзнавчого музею ім. Івана Спаського
  2. Сергій Лаєвський, директор Чернігівського історичного музею ім. В.Тарновського
  3. Наталія Сердюк, організатор екскурсій відділу "Цитадель" НІКЗ "Гетьманська столиця" (м.Батурин)
  4. Віталій Супрун, завідувач Сосницького краєзнавчого музею ім. Ю.С.Виноградського

 

Довідково

Відкритий лист (станом на 20.00 9 травня 2019 р.) підтримали представники:

  • 118 музеїв і заповідників з 25 регіонів України (тобто з усіх, крім окупованого Криму).
  • Понад 20 наукових установ і навчальних закладів.
  • Усіх ключових галузевих організацій (ІКОМ, УЦРМС, Спілка археологів України, ІКОМОС, УТОПІК, Всеукраїнська спілка краєзнавців тощо), а також фахівці Українського інституту та Українського культурного фонду.



Схожі публікації

Коментарі (0)

 

Новини

Події

Журнал
«Музейний простір»

Актуальний номер - № 4(14) за 2014 рік

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Рейтинг

Календар

Липень 2019

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Червень | Серпень