«Кобзарю, знов до тебе я приходжу…!»: у Києво-Печерському заповіднику відбувся захід памяті Тараса Шевченка

Автор: НКПІКЗ | 10 березня 2016 09:54 |

9 березня 2016 року в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику до Дня народження Т.Г. Шевченка та 170-ї річниці створення сепії «Церква всіх святих у Києво-Печерській лаврі», відбувся культурно-мистецький захід: «Кобзарю, знов до тебе я приходжу…!».

У межах заходу, на першому ярусі Дзвіниці Успенського собору було презентовано літературні матеріали «Вінок Тарасу Шевченку – мовами народів світу» з фондів Національної історичної бібліотеки України та тематичну виставку «Шевченко – пророк» Державної агенції промоції культури України, що демонструвалась у Представництві ООН в Женеві та у Раді Європи в Брюсселі.

З вітальним словом до присутніх звернулися Генеральний директор Заповідника Любомир Михайлина, відомий шевченкознавець, заступник директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка Сергій Гальченко та ректор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Василь Чернець.

Любомир Михайлина підкреслив особливе ставлення поета до Києво-Печерської лаври, яке знайшло відображення у його поетичних, прозових та живописних творах. Навіть перебуваючи у далекому засланні, згадуючи Київ, Т.Г. Шевченко уявляв Києво-Печерську лавру з її храмами, славетною дзвіницею і знаменитою друкарнею. Серед творів, присвячених Лаврі, особливе місце займає сепія «Церква всіх святих у Києво-Печерської лаврі», написана у 1846 році. Таким чином, через 170 років Шевченко повернувся у Лавру.

Василь Чернець та Сергій Гальченко зазначили важливість відзначення дня народження Великого Кобзаря на святій землі Києво-Печерської лаври. Сергій Гальченко зауважив, що незважаючи на те, що він присвятив дослідженню життя та творчості Т.Г. Шевченка більше ніж сорок років, багато відкриттів та невідомих граней з біографії та творчого надбання поета-пророка і талановитого художника ще попереду. Окрім того, шевченкознавець привіз із собою подарунки – спеціальне видання «Кобзаря» для воїнів АТО, що будуть передані до госпіталю, де лікуються поранені.

З художньою програмою на тему Шевченкіани виступили ансамбль солістів «Благовість», студенти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та студенти Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва.

По завершені заходу учасники поклали квіти до пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку, який знаходиться навпроти Церкви Всіх Святих.

Пам'ятний знак Великому Кобзарю був встановлений до 200-літнього ювілею у 2014 році за сприяння фонду народного депутата України Миколи Томенка «Рідна країна».

В Заповеднике состоялось культурно-художественное мероприятие ко Дню рождения Т.Г. Шевченко «Кобзарю, вновь к тебе я прихожу ...!».

9 марта 2016 года в Национальном Киево-Печерском историко-культурном заповеднике ко Дню рождения Т.Г. Шевченко и 170-летию создания сепии «Церковь всех святых в Киево-Печерской лавре», состоялось культурно-художественное мероприятие «Кобзарю, вновь к тебе я прихожу ...!».

В рамках мероприятия, на первом ярусе колокольни Успенского собора были представлены литературные материалы «Венок Тарасу Шевченко – языками народов мира» из фондов Национальной исторической библиотеки Украины и тематическая выставка «Шевченко – пророк» Государственного агентства промоции культуры Украины, которая демонстрировалась в Представительстве ООН в Женеве и в Совете Европы в Брюсселе.

С приветственным словом к собравшимся обратились Генеральный директор заповедника Любомир Михайлина, известный шевченковед, заместитель директора Института литературы имени Тараса Шевченко Сергей Гальченко и ректор Национальной академии руководящих кадров культуры и искусств Василий Чернец.

Любомир Михайлина подчеркнул особое отношение поэта к Киево-Печерской лавре, которое нашло отражение в его поэтических, прозаических и живописных произведениях. Даже находясь в далекой ссылке, вспоминая Киев, Т.Г. Шевченко представлял Киево-Печерскую лавру с ее храмами, колокольней и знаменитой типографией. Среди произведений, посвященных Лавре, особое место занимает сепия «Церковь всех святых в Киево-Печерской лавре», написанная в 1846 году. Таким образом, через 170 лет Шевченко вернулся в Лавру.

Василий Чернец и Сергей Гальченко отметили важность празднования дня рождения Великого Кобзаря на святой земле Киево-Печерской лавры. Сергей Гальченко отметил, что несмотря на то, что он посвятил исследованию жизни и творчества Т.Г. Шевченко больше сорока лет, многие открытия и неизвестные грани биографии и творческого наследия поэта-пророка и талантливого художника еще впереди. Кроме того, шевченковед привез с собой подарки – специальное издание «Кобзаря» для воинов АТО, которые будут переданы в госпиталь, где лечатся раненые.

С художественной программой на тему Шевченкианы выступили ансамбль солистов «Благовест», студенты Национальной академии руководящих кадров культуры и искусств и студенты Киевской муниципальной академии эстрадного и циркового искусства.

После завершения мероприятия участники возложили цветы к памятному знаку Т.Г. Шевченко, который находится напротив Церкви Всех Святых.

Памятный знак Великому Кобзарю был установлен к 200-летнему юбилею в 2014 году при содействии фонда народного депутата Украины Николая Томенко «Родная страна».